Algo Cloud

AlgoCloud blog

Chcete vědět o cloudu více? Připravujeme pro vás
pravidelně zajímavé články a tipy.
Témata
4. 11. 2021
Produkty a služby
3 typy cloud computingu: SaaS, PaaS, IaaS

Bez ukládání dat do cloudu si dnes fungování firmy prakticky nedovedeme představit. Věděli jste ale, že cloud můžeme rozdělit na 3 typy? Pokud vás zajímá, jak se od sebe liší a pro jaké firmy jsou a nejsou jednotlivé typy vhodné, směle pokračujte ve čtení.

7. 10. 2021
Produkty a služby
3 důvody, proč nekupovat ve firmě software a používat cloud

Využívání cloudu ještě nedávno nebylo tak běžné jako dnes. Nicméně podle průzkumů České firmy s přechodem stále váhají, a to i přesto, že by jim cloudové řešení mohlo výrazně pomoci. 

1. 10. 2021
Produkty a služby
3 jednoduché důvody, proč jsou cloudová řešení nejbezpečnější

S narůstajícím množstvím dat sílí tlak na jejich správné ukládání. Praktickým řešením problému, které ještě do nedávna nebylo tolik využívané, jsou cloudová úložiště. 

22. 9. 2021
Produkty a služby
Přehledně: Jak probíhá přechod firmy do cloudu

Přemýšlíte nad tím, že převedete svou firmu do cloudu? Pak máte určitě spoustu otázek a odpovědi na ně najdete v následujícím článku. Připravili jsme pro vás přehledný popis všeho, co vás při přechodu na cloud čeká.  

17. 9. 2021
Produkty a služby
8 důvodů, proč převést malou firmu do cloudu

Většina velkých firem se už ke cloudu přesunula, řada těch menších však stále váhá. Budoucnost na nikoho nečeká a brzy přijde čas se rozhodnout. Necháme vlak budoucnosti ujet, nebo do něj naskočíme? Přechod skýtá jistá rizika, ale nabízí i pozitiva. 

26. 8. 2021
Veřejný, privátní nebo hybridní – který z cloudů je ten pravý pro vaši společnost?

Cesta k ideálnímu cloudu nemusí být náročná. Každá firma si dnes může nechat připravit individuální konfiguraci pro bezchybný chod aplikací – zkrátka na míru podle svých potřeb. Zásadním rozhodnutím, které musí firma udělat, je volba mezi základními třemi typy cloudu Ten může být veřejný, privátní nebo hybridní. 

Jaké jsou jejich výhody? Co zvážit? Co očekává vaše společnost? Čtěte

18. 8. 2021
Jak na účetnictví v cloudu

Cloudové služby se stále více prosazují i v účetnictví. Firmám díky cloudovému účetnictví odpadají starosti a investice, a naopak roste mobilita. Jak na účetnictví v cloudu? A je to cesta i pro vaši firmu?   

12. 8. 2021
Petr Loužecký hostem podcastu: Na cestě k digitalizaci je důležitá vize

„Aby se stát stal digitálním, musí to jeho občané opravdu chtít,“ říká šéf cloudových služeb společnosti Algotech Petr Loužecký. Přinášíme vám shrnutí rozhovoru pro Peak.cz, který se točí nejen kolem digitalizace státu, ale také kolem cloudových úložišť.

11. 8. 2021
O naší společnosti
Blíží se Snídaně v Algotechu

Po čase kanceláře Algotechu opět provoní káva a ranní speciality. Připravujeme pro vás další Snídani v Algotechu, tentokrát na téma novinky z oblasti GDPR.

5. 8. 2021
Produkty a služby
Co všechno můžete nechat běžet v cloudu 

Přes 90 % všech světových firem využívá cloud computing, některé firmy dokonce od více poskytovatelů najednou. Od roku 2009 cloudový trh nepřetržitě roste, do roku 2023 by jeho hodnota měla dosáhnout 623,3 miliard dolarů. Proč všichni do cloudu tak moc investují? K čemu je to dobré? Přinášíme vám přehled 5 věcí, ke kterým

29. 7. 2021
Produkty a služby
5 věcí, které byste si měli rozmyslet před přechodem do cloudu

Pandemická situace se výrazně projevila i na cloudovém trhu. Jen v prvním kvartálu roku 2020 se výdaje za cloud zvýšily o 37 %. Do roku 2022 hodnota celosvětového cloudového trhu překročí 120 miliard dolarů, to je více než 2,4 trilionu korun. Firmy po celém světě vidí pandemii

22. 7. 2021
Produkty a služby
Nechte svoji firmu růst s pay-as-you-go

Představte si, že jste na začátku svého podnikání. Pravděpodobně máte hrubý odhad toho, kde budete za rok, za dva, za tři. Ale nevíte to jistě. Asi jste uvažovali o tom, co váš byznys potřebuje a bude potřebovat za rok, za dva, za tři, ale opět, jistí si být nemůžete. Jakou nakoupíte IT infrastrukturu? Jaký výpočetní výkon zajistíte svému týmu?

Těmto otázkám se můžete vyhnout a přejít n

14. 6. 2021
Produkty a služby
Co je internet věcí a kde ho využijete

Cena trhu s IoT (internet of Things, neboli internet věcí) do roku 2025 přesáhne 1,6 trilionu dolarů. K loňskému roku bylo do této sítě zapojeno skoro šest bilionů zařízení. Co ale vlastně internet věcí je? Jak se liší od internetu běžného? Jaké výhody nám přináší? A není to nebezpečné?

21. 5. 2021
O naší společnosti
eZákaznický den je za dveřmi

Tak jako každý rok pro Vás i letos připravujeme zákaznický den, který se uskuteční již 27. 5. 2021 od 14:00. Přijměte naše pozvání a nenechte si ujít ani letošní ročník. Už teď můžeme prozradit, že se máte skutečně na co těšit. 

12. 5. 2021
Produkty a služby
Datová centra a cloudová úložiště

Věděli jste, že loni hodnota cloudového trhu vzrostla na 330 miliard dolarů? Velké firmy investují až třetinu svého IT rozpočtu do datových center a cloudu. 90 % běžného obyvatelstva už někdy využilo cloudové služby. To všechno jsou velmi působivá čísla, ale co a kde ten cloud vlastně je? A jak

21. 4. 2021
Produkty a služby
8 největších výhod cloud computingu

Nebudeme daleko od pravdy, když označíme cloud za skutečnou revoluci v IT. Cloud computing otevírá menším i velkým firmám úplně novou dimenzi IT služeb, se kterou jim přináší širokou škálu výhod. Jak cloud computing umožní vaší firmě inovovat a kde všude díky němu ušetříte?

20. 4. 2021
O naší společnosti
Proč být zrovna naším zákazníkem?

Dáme vám ke zvážení několik důvodů, proč být naším zákazníkem. Jsme společnost s dlouhodobou tradicí, jsme na trhu 22 let.

19. 4. 2021
Produkty a služby
5 tipů, jak ušetřit firemní náklady díky cloudu

Hledáte další možnosti firemních úspor? Vyladili jste svůj byznys ve všech možných oblastech, ale stále jste nedosáhli svého cíle? Zkuste se zaměřit na IT. Přechod do cloudu přinese vaší firmě větší úspory, než byste čekali. Kde všude vám pomůže ušetřit? 

17. 4. 2021
Produkty a služby
Kým je náš cloud nejvíce využíván a co zákazníci oceňují?

Algotech ve svém vlastním datovém centru poskytuje cloudová řešení již sedmým rokem. Za tu dobu jsme získali nemálo zkušeností a to nás staví do velmi odpovědné role. 

15. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Kolik stojí CRM?

Jako každý CEO jsem odpovědný, aby naše firma měla dost placené práce, aby měla budoucnost, aby měla spokojené kolegy, zákazníky a celou komunitu kolem sebe.

15. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Mohu mluvit s vaším IT technikem?

… a ze sluchátka se ozvalo: „…ale zajisté.“ Osobní přístup je pro nás jednou z hlavních priorit, a to nejen v AlgoCloudu, ale v celé firmě. Nosná část služeb cloudu vyžaduje bezvadné pochopení potřeb a chodu klienta, tak aby mohl služby využívat 100% tak jak si představuje a cloud mu pomáhal v denním provozu či rozvoji. 

15. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Je u vás vždy k dispozici fyzicky člověk na ServiceDesku?

Je další z mnoha otázek, které nám na schůzkách kladete, a již více než 5 let můžeme s klidným svědomím říci ANO, na ServiceDesku je 24 hodin, 7 dní v týdnu k dispozici náš specialista zákaznické podpory, který je připraven kdykoliv pomoci, reagovat, či vás jen vyslechnout.

15. 4. 2021
Produkty a služby
Digitalizace výroby je už za dveřmi

V poslední době na nás neustále útočí informace o Průmyslu 4.0 a změnách, které tento nový koncept přináší. Proto jsem se nemohl dočkat, až budu moci navštívit letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, který sliboval jako hlavní téma představení vize Digitální továrna 2.0.

15. 4. 2021
Produkty a služby
Jak pomůže Algotech v krizi?

Kdyby náhodou přišlo nějaké zpomalení ekonomiky a bylo potřeba upravit podnikání firem, je Algotech tím nejlepším partnerem z důvodů skladby svého portfolia.

15. 4. 2021
ERP v cloudu?

Velké společnosti už dávno pochopily, že dostupnost používaných softwarových aplikací je pro ně kritická, a budovaly tak vlastní datová centra, ve kterých umísťovaly své IT technologie. Malé a střední společnosti si uvedené riziko také uvědomovaly, vlastní datová centra však byla pro ně byla finančně nedostupná. 

15. 4. 2021
Produkty a služby
Kolik mě ten cloud bude stát? Vím to předem?

Brzy bude našemu cloudu 7 let. Hodně věcí se celosvětově kolem cloudu změnilo, hodně se toho změnilo i u nás. Jsme o hodně zkušenější, rychlejší i důslednější. 

15. 4. 2021
Produkty a služby
Service Desk Algotechu je výjimečný
15. 4. 2021
Produkty a služby
Integrace v cloudu, jaké jsou možnosti?

U většiny větších cloud instalací se setkáváme s dotazem, zda lze integrovat cloud aplikace či samotné prostředí s dalšími systémy či dokonce s dalšími cloudy.

15. 4. 2021
Produkty a služby
Cloud pomáhá všem organizacím. Firmám, školám, institucím...

Cloud je vhodný pro všechny typy organizací. Bez IT se ve firmách, školách a institucích dnes již neobejde nikdo. Každý potřebuje účtovat, psát a sdílet dokumenty, elektronicky komunikovat, držet informace o svých zákaznících atp. IT se stalo naprosto neoddělitelnou součástí podnikání. Na druhou stranu by IT nemělo firmy řídit, ale mělo by podporovat jejich předmět činnosti.

12. 4. 2021
Produkty a služby
Proč mít data uložena v ČR a rozhodně ne nikde jinde?

Zákon Cloud Act ukládá americkým společnostem, zejména těm provozující cloudové služby, aby americkým úřadům zpřístupnili informace, které pro své klienty zpracovávají.

12. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Kde všude jsou uložena data v cloudu?

Zajímá vás, kde se nachází naše datové úložiště? Na tuto otázku umíme odpovědět velmi snadno, všechna data našich klientů v AlgoCloudu jsou uložena výhradně na území České republiky s garancí vysoké dostupnosti a bezpečnosti. Zjistěte více.

12. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Jak bezpečné je vaše heslo?

Před časem jsme sdíleli článek o tom, jak s hesly zacházet na internetu. Dneska se podíváme na hesla ještě trochu podrobněji – konkrétně na jejich délku, složení a celkovou bezpečnost.

1. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Sedmero bezpečnější e-mailové komunikace

E-mail je nejčastější cestou, jak se do firmy dostane škodlivý kód či vir. Následujících 7 bodů a jejich dodržování dokáže výrazně snížit riziko pro vaši firmu.

1. 4. 2021
Vy se ptáte, my odpovídáte
Na čem stojí AlgoCloud?

Aktuálně jsou všechny naše lokality zařízeny vybavením od Hewlett Packard Enterprise, a to od serverů, diskových polí, zálohování až po síťové prvky. Přehlednost prostředí nám velmi zjednodušuje údržbu a rozvoj lokalit a též zvyšuje dostupnost a kompatibilitu. V minulosti jsme vyzkoušeli souběžnou infrastrukturu od „komoditního“ výrobce, ale tento směr jsme v rozvoji opust

26. 3. 2021
Co je cloud computing?

Cloud je dnes téměř magický pojem skloňovaný čím dál tím více v prostředí menších i velkých firem. Co si pod tímto termínem představit? A co je to cloud computing? Čtěte dále a zjistěte, proč i Vaší firmě cloud pomůže popasovat se s výzvami digitálního věku.

15. 3. 2021
Produkty a služby
IaaS, PaaS a SaaS - od definice k využití

IaaS, PaaS, SaaS. V mnoha článcích a diskusích o moderním managmentu a cloudových službách se jedná o často používané pojmy. I když se na první pohled mohou tyto zkratky jevit nesrozumitelné, jsou ve skutečnosti vcelku jednoduché. Co tedy vlastně znamenají? Jak se od sebe liší? A hlavně, jak přesně pomůžou vám

31. 12. 2020
Produkty a služby
Inovace bez legrace

Inovujete? Digitálně transformujete? Používáte umělou inteligenci? Je vaším koníčkem virtuální realita nebo rozšířená realita? Jste fanoušci big dat nebo edge computingu? Nebo snad tisknete na 3D tiskárně? To je super, protože začínáte používat technologie, které budou v následujících dekádách lidem pomáhat v mnoha ohledech.

8. 10. 2020
O naší společnosti
7 let s AlgoCloudem a s našimi zákazníky

V úterý 8. 10. proběhla další AlgoSnídaně. Tentokrát jsme se zaměřili na náš cloud, který letos oslavil své sedmé narozeniny.

1. 1. 2020
Produkty a služby
Obrana a útok, bude rok 2020 rokem kyberbezpečnosti?

Obrana a útok je tu s námi stejně dlouho jako je lidstvo samo a i v dnešní době je třeba chránit své město či vesnici, tedy spíše firmu a svou domácnost. Roli hradeb a vodních příkopů převzala zařízení jménem firewall, roli ochranky a stráže různé antivirové produkty. Místo zásob v sýpkách, máme dobré zálohy svých dat, což je ten majetek, o který se nás snaží kybernetic

13. 12. 2019
O naší společnosti
Prý bude na Vánoce sníh a zima

Na Vánoce pamatuji sníh naposled před sedmi lety, v roce 2012. Musel jsem tenkrát hodinu před chalupou odhazovat jeho obrovské hromady, abych mohl zaparkovat auto. Tak by měly Vánoce vypadat a těším se, že by letos mohly být opět takové. Alespoň to hlásili „rosničkáři“ začátkem prosince. Dnes už to bohužel opět vypadá, že bude vše jako poslední roky.

29. 11. 2019
O naší společnosti
Kdo je doma v cloudu, zkušenosti z roku 2019

Cloud je dnes přístupný většině firem, které potřebují stabilní, rychlé a bezpečné prostředí, v němž budou mít data přístupná kdykoliv a odkudkoliv. Rok 2019 se nám blíží závěru, dovolíme se tedy již lehce bilancovat.

24. 11. 2019
O naší společnosti
Večeře se zákazníky 2019

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhla již tradiční večeře s našimi zákazníky. Setkání se tentokrát konalo v reprezentativních prostorách pražského Břevnovského kláštera.

23. 11. 2019
O naší společnosti
Předvánoční zamyšlení a pohled do budoucna

Blíží se konec roku 2019 a s tím i čas na rekapitulaci toho, co se letos stalo. Microsoft Windows 7 a Windows Server 2008 „umírají“, Oracle JD Edwards prodloužil podporu až do roku 2030. Svět se mění a my uživatelé s ním. V letošním roce je to vidět hlavně v nárůstu vlivu umělé inteligence a její všudypřítomnosti v&nbs

6. 5. 2019
Vy se ptáte, my odpovídáte
Úvaha před vstupem do cloudu, aneb jak nepoptávat cloud…
20. 2. 2019
Produkty a služby
V čem mi pomůže e-mail z Cloudu?

V našem případě používáme v AlgoCloudu MS Exchange, který přináší skvělý poměr funkcí, ceny, dostupnosti a obecné kompatibility s poštovními klienty jak na počítačích, tak mobilních zařízeních nejrozšířenějších platforem. Stále ještě není standardem u všech řešení mít plně synchronizované emaily, kalendáře, poznámky a kontakty.

5. 2. 2019
Produkty a služby
Já a moje cloudy

Když zadáte slovo „cloud“ do vyhledávače na Google vyjede vám více než pět miliard výsledků. U nás ve firmě ho vyslovíme min. 35x denně. Jak ale vnímají cloudy běžní neajtý lidi? To se můžete dočíst v dnešním článku, který nevznikl rukou IT odborníka, ale rukou odbornice na jiné oblasti lidského počínání.

29. 1. 2019
O naší společnosti
Bezpečnost na prvním místě

Tento týden jsme v Algotechu samá akce. A tak, zatímco jedni kolegové informovali o podnikových systémech, na druhé straně Prahy se další kolegové, společně s firmou Sophos, zaměřili na bezpečnost.

1. 1. 2019
Produkty a služby
Algotech zlepšuje dostupnost zákaznických center

Připojte se do call centra Messengerem nebo jiným on-line komunikačním kanálem.

18. 4. 0202
O naší společnosti
Proč právě my přinášíme nejlepší řešení?

Cílem každého podnikatele a každé firmy je co nejlépe pečovat o své zákazníky. Ti ale sami také někdy potřebují pomocné zázemí pro svou práci, aby byli jejich klienti spokojení. A právě to si klademe za cíl my. Nestarejte se sami o technologie a prostředky ke komunikaci mezi vašimi zákazníky i kolegy. Svěřte tento úkol nám a osobně se věnujte naplno své důležité práci.

Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
  • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001
  • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
  • Máme vlastní datové centrum už na 3 lokalitách v ČR
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna
Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.