Algo Cloud

České aerolinie vlétly do AlgoCloudu!

Z důvodu zabezpečení kontinuity podpory a provozu ERP systému v souvislosti se změnou vlastnické struktury bylo třeba oddělit podnikový ERP systém, data a systémové prostředky Českých aerolinií od mateřské společnosti.

Migrace podnikového Oracle e-Business Suite systému k AlgoCloudu byla nejvhodnější variantou z pohledu času, rizika a investic.

 

České aerolinie přechodem do cloudu získaly:

 

  • bezpečné provozování podnikového informačního systému formou služby bez počáteční investice,
  • stálou profesionální podporu z oblasti ERP a cloudu,
  • vysokou dostupnost služby zajištěnou nejmodernějšími technologiemi AlgoCloudu.
Co České aerolinie řešily?

České aerolinie stály před rozhodnutím, jak nově provozovat podnikový systém a hledaly spolehlivé a nákladově efektivní řešení. Vybudování vlastní infrastruktury by bylo velmi nákladné, jak z pohledu investice, tak i provozu. Z těchto důvodu ČSA zvolily prostředí AlgoCloudu, které poskytuje systémům vysoce dostupné, bezpečné a profesionální zázemí. Pro samotnou realizaci si ČSA vybraly společnost Algotech, protože poskytuje ojedinělou kombinaci dlouholetých znalostí s podnikovými systémy a zároveň provozuje vlastní moderní datové centrum.

Jak jsme zakázku realizovali?

Projekt byl rozdělen na dvě části. Cílem první etapy bylo oddělení dat ČSA od mateřské firmy tak, aby nebyla narušena jejich struktura a současně bylo možné data provozovat v nově připraveném prostředí. Druhá etapa obnášela samotný přesun podnikového systému Oracle e-Business Suite do cloudového prostředí.

Velmi zajímavou a ojedinělou částí migrace byla změna platformy a operačního systému ze Sun Ultra SPARC (OS Solaris) na dnes nejběžnější platformu x86 a OS LINUX. Nově připravený systém je napojen na všechny interně provozované aplikace v prostředí Českých aerolinií.

Potřebujete řešení na míru?
Volejte na: +420 225 006 555
Chci řešení na míru

Děkujeme Českým aeroliniím za projevenou důvěru a součinnost v průběhu migrace a náběhu ostrého provozu. Vstup ČSA na palubu AlgoCloudu považujeme za velkou příležitost a možnost ukázat i jiným velkým společnostem, že cloud je bezpečná a dostupná platforma i pro jejich data a aplikace. Přejeme ČSA mnoho šťastných mil a pokaždé klidný let.

Chci vědět víc

Pár vět zákazníka:

„Spolupráce se společností Algotech byla od začátku na špičkové úrovni. Zejména jsme se obávali náročné migrace více než 70ti serverů z původního prostředí, ale díky profesionálnímu a proaktivnímu přístupu ze strany Algotechu vše proběhlo nad očekávání hladce.“

Jindřich Kubelík
vedoucí Oddělení vývoje aplikací
Za 20 let s námi cestu do cloudu našlo 1 300 zákazníků
Český rozhlas logo Czech Airlines logo ABO logo Lama Mobile logo Telly logo DataFriends logo Kaňák logo REmax logo Evropa Realitní kancelář logo Nord Blanc logo TSK a.s. logo Nutrend logo Zrup logo pbw group logo Crocodile logo Toyoda gosei logo Kapitol logo Balikobot logo Argo Hytos logo Charita Olomouc logo
Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
  • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001:2014
  • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
  • Cloud provozujeme ze 3 nezávislých lokalit
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna

Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.