Algo Cloud

Profesionálové v realitách RE/MAX G8 Reality si volí profesionály z Algotech

Rozjezd nového podnikání s sebou přináší řadu výzev, mezi něž patří i zprovoznění odpovídajícího firemního informačního systému. Je nejen třeba nalézt ten nejvhodnější software, ale také zajistit servery pro jeho provoz, odborníky pro správu, zálohování... Řešení tohoto úkolu může být až překvapivě snadné, jak vám ukážeme na konkrétním příkladu RE/MAX G8 Reality a Algo Cloudu.

Už z předchozích řádků je zřejmé, že zde bude řeč o zprovoznění informačního systému s využitím takzvaného cloudu. K velkým výhodám tohoto přístupu patří fakt, že podnikatelům ušetří řadu starostí s technologiemi, na které nemají potřebné experty, ale i skutečnost, že se hodí pro většinu z nich – od těch nejmenších až po ty největší. Ale nepředbíhejme a vraťme se k otázce, jak jsme tento problém řešili v RE/MAX G8 Reality.

RE/MAX je mezinárodní síť finančně a právně nezávislých kanceláří, které nabízejí širokou škálu realitních a relokačních služeb. Byznys tu funguje na principu franšízy, celosvětově má tato síť více než 120 tisíc makléřů a prodává nejvíce nemovitostí. Zástupci obchodní značky RE/MAX Česká republika ovšem nedávno řešili zajímavý úkol: Rozhodli se zprovoznit nový informační systém, který by mohlo používat široké spektrum jejich makléřů, ale potřebovali opravdu spolehlivé a efektivní řešení.

Jak zprovoznit informační systém?

„Hledala jsem inspiraci u dalších realitních kanceláří, získávala informace od řady odborníků v oboru, najala jsem externí konzultantku,“ popisuje proces rozhodování Jolana Matuštíková, která byla za zprovoznění informačního systému u RE/MAX G8 Reality zodpovědná. Ve hře dlouho bylo pořízení vlastního serveru, ale nakonec ji právě externí konzultantka přesvědčila, že nejvýhodnějším řešením bude cloud. „A já jsem pak musela o bezpečnosti a spolehlivosti cloudu přesvědčit náš management,“ usmívá se Jolana.

Úvodní krok v rozhodování byl tedy učiněn, nyní bylo třeba vybrat vhodného dodavatele. V prvním kole hrály největší roli reference, ve druhém pak osobní setkání. „Na Algotechu velmi oceňuji, že jde o českou firmu, která vyznává stejné hodnoty jako my, a její zaměstnanci k nám mají skutečně lidský přístup,“ vysvětluje Jolana Matuštíková, proč se nakonec rozhodli pro AlgoCloud. „Nasazení systému proběhlo naprosto bez problémů a vše běží tak, jak má. Teď jen musíme nový informační systém maximálně využít a motivovat k tomu i naše makléře pracující jako OSVČ,“ dodává.

O informační systém se teď stará Algotech

Společnost Algotech se postarala o instalaci nového informačního systému a nyní zajišťuje i jeho provoz. „My se tak můžeme soustředit na svůj byznys, kterým je prodej nemovitostí prostřednictvím sítě makléřů, kterým nový software usnadňuje život,“ shrnuje. Nutno dodat, že provoz informačního systému je rovněž ekonomicky výhodnější než klasické řešení s vlastními servery.

A jak vše funguje technicky? Cloud společnosti Algotech nazvaný Algo Cloud nabízí souhrn technologií a služeb, díky nimž lze zajistit běh firemního IT bez velkých vstupních investic na infrastruktuře dodavatele. Služby jsou dostupné velkým i menším firmám, státní správě, ale i jednotlivcům. Cloud běží ve vlastním datovém centru Algotechu připojeném na hlavní internetový uzel, což umožňuje zajistit nejen vysokou bezpečnost a flexibilitu, ale právě také finanční dostupnost i pro ty nejmenší klienty.

Potřebujete řešení na míru?
Volejte na: +420 225 006 555
Chci řešení na míru

„Zásadní je pro nás spokojenost klientů a jejich důvěra v to, co děláme. I proto je zveme do našeho datacentra v Libčicích, aby se mohli na vlastní oči přesvědčit o jeho kvalitách a také spatřit náš hardware, na kterém jim poskytujeme naše služby."

Lukáš Pirkl, Algotech a.s.

 

 

Drtivá většina klientů pak podle něj za zásadní výhodu považuje i fakt, že jsou jejich data umístěna v České republice, což je vyžadováno nařízením GDPR.

Chci vědět víc

Pár vět zákazníka:

„Za G8 na novém řešení oceňujeme kvalitní infrastrukturu u poskytovatele služby, vysokou dostupnost i pravidelné zálohování, o které se naši zaměstnanci nemusejí starat. V AlgoCloudu mají k dispozici velký sdílený disk a provozní prostředí pro účetnictví. Experti Algotechu pro nás zajišťují spolehlivý chod všech technologií, které jsou pro běh informačního systému potřebné. Spolehlivost systému je pro nás zásadní, protože jakýkoli výpadek by znamenal brzdění byznysu makléřů.“

Jolana Matuštíková
RE/MAX Česká republika
Za 20 let s námi cestu do cloudu našlo 1 300 zákazníků
Český rozhlas logo Czech Airlines logo ABO logo Lama Mobile logo Telly logo DataFriends logo Kaňák logo REmax logo Evropa Realitní kancelář logo Nord Blanc logo TSK a.s. logo Nutrend logo Zrup logo pbw group logo Crocodile logo Toyoda gosei logo Kapitol logo Balikobot logo Argo Hytos logo Charita Olomouc logo
Potřebujete cloudové řešení, ale
nevíte, jaké zvolit? Poradíme vám.
Zeptejte se odborníků
Máte zájem o vyzkoušení nebo dotaz?
Zanechte nám na sebe kontakt, do 3 hodin se vám ozve náš cloud specialista.
  • Nejvyšší standard bezpečnosti dat - certifikace ISO 27001:2014
  • Naše podpora je dostupná nonstop na tel: +420 225 006 555
  • Cloud provozujeme ze 3 nezávislých lokalit
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo +420 225 006 555
Vaše zpráva
Vaše data jsou chráněna

Volbou „Odeslat” beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.